Masáž medvídka Pú aneb co dokáže med

Medvídek Pú byl známý svou zaujatou polohou vůči nedozírné spotřebě medu. Já nebudu zastírat, že moje spotřeba medu je taky enormní a od vzhledu medvěda taky nemám daleko. Naštěstí nejsem tak přitroublý jako pohádková postava. Nicméně medová masáž, kterou vám popíši si zaslouží nejen v chladných měsících pozornost.


Díky velmi silným účinkům kvalitního medu a správných kompresních masérských hmatů na pokožku těla se masáží tělo očistí od choroboplodných zárodků, dojde k vyčištění zanesených pórů a pokožka se prokrví. Na základě detoxikační metody dochází postupně k odstraňování nashromážděných škodlivých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání.

Ano těch škodlivých usazenin, které jsou základním hnojivem pro nemoce, špatné trávení, únavu a deprese. Neexistuje, aby masér med kupoval z Kauflandů, Lidlů a jiných pochybných zdrojů. Já používám výhradně med z farmy ekologického zemědělce, kde mám záruku, že do medu nejsou zaneseny antibiotika a další nečistoty z chemicky postiženého prostředí včelstva.

REZERVACE NA MEDOVKU

Já osobně jsem si medovou masáž jako proceduru velmi oblíbil, protože když jsem ji pravidelně zařadil do svého programu relaxace, zbavil jsem se problémů se spánkem.

Blahodárné účinky medu jsou známy již odnepaměti, díky jeho jedinečným výživným vlastnostem a léčivým schopnostem je považován za afrodiziakum a elixír mládí. V minulosti patřil med k nedílnému vybavení každé domácí lékárničky, jelikož dokázal velmi spolehlivě ničit bakterie a účinně posilovat obranyschopnost organismu.

Med obsahuje jednoduché cukry, které dokáže lidský organismus, na rozdíl od klasického cukru, velmi dobře a rychle zpracovat. Med je vysokým zásobníkem řady důležitých vitamínů a minerálů, k nejdůležitějším patří vitaminy skupiny A, C, B1, B2, B6, B12, D, K, E. Z minerálních prvků obsažených v medu můžeme jmenovat draslík, sodík, hořčík, železo, křemík, vápník a fosfor.

V dnešní době se med používá především jako delikatesní pochutina, kterou si natíráme pečivo nebo sladíme nápoje. Je však zapotřebí podotknout, že pravidelným podáváním medu můžeme předejít určitým zdravotním potížím. Díky svému jedinečnému složení dokáže med zničit značnou skupiny nežádoucích mikroorganismů, se kterými si lidské tělo nedokáže samo o sobě poradit. Pravidelným užíváním medu lze předejít různým onemocněním, kterými jsou nachlazení, zánět průdušek, angína či rýma.

Již naši dávní předkové znali vysokou a mocnou sílu medu, která dokázala působit nejen vnitřně, ale i navenek. Magickou sílu medu využívali Číňané, Arabové a vzdělaní Egypťané, a to nejen jako pochutinu, ale i jako vnější i vnitřní léčebný prostředek. Med se přikládal na různá poranění a kožní problémy, medem se hojily popáleniny, omrzliny, proleženiny, vředová onemocnění kůže, vyschlá pokožka, popraskané a suché rty nebo různé kožní ekzémy.

V současné době se moderní kosmetika opět vrací k osvědčeným přírodním praktikám, med se stal nejen součástí kosmetických přípravků, ale také prostředkem k detoxikaci a oživení těla. Na pokožku lidského těla působí med dezinfekčně, protizánětlivě, regeneračně, hydratačně a výživně. V kosmetickém průmyslu se med velmi často používá do nejrůznějších přípravků – pleťových krémů, tělových mlék, peelingů, šamponů, vlasových kondicionérů či pomád na rty.

Medová masáž se osvědčila v především v léčbě civilizačních chorob a jejich výčet je široký, nebudu pochybovat o tom, že se vás nějaká nechytla a je pravděpodobné, že jich bude více než jedna. Nežijeme všichni tak, jak bychom žít chtěli.

Medová masáž se provádí na zádech, jelikož toto místo patří k částem lidského těla, ve kterém je ukryto největší procento reflexních zón, díky kterým se z těla odvede nejvíce škodlivin. Medovou masáž je možno dále vykonávat na stehnech, hýždích, kloubech, kolenech či obličeji. Při reflexních masážních hmatech se začne aktivovat funkce, která přispívá k vylučování škodlivin z organismu prostřednictvím ledvin, střev a pokožkou vycházejí ven z těla.

Po kvalitně provedené medové masáži se klient cítí lehce, příjemně, uvolněně a mírně unaven, pokožka vykazuje známky jemnosti, hladkosti a příjemné medové vůně. K dozvukům kvalitní masáže a prvotním známkám očisty patří středně vysoká, ale příjemná únava, mírné bolesti hlavy, drobná vyrážka, menší začervenalé skvrny na pokožce, u žen může dojít ke středně silným výtokům. Každý klient však na masáž reaguje individuálně, tudíž může nastat situace, že po masáži nedojde vůbec k žádným negativním reakcím.

Preventivně bychom měli medovou masáž absolvovat zhruba jedenkrát měsíčně, při mírných obtíží postačí návštěva maséra zhruba jedenkrát za dva týdny, při akutních zdravotních problémech je nutné masáž absolvovat jedenkrát týdně.

Nebojte se, že byste ze salonu odcházeli ulepení a od medu. Po masáži dochází k pečlivé očistě.

Komu je medovka určena?

No především lidem, kteří potřebují oživit a povzbudit oslabený organismus. Všeobecně můžeme říci, že medová masáž je určena široké veřejnosti, osobám všeho věku (doporučená věková hranice je uváděna od 15ti let) a oběma pohlavím. Velice účinně pomáhá lidem, kteří trpí onemocněním či chorobami patřící do skupiny tzv. civilizačních onemocnění.

Pokud trpíte některými z níže vyjmenovaných onemocněních či chorob, bylo by dobré alespoň zvážit možnost návštěvy salonu FEEM. K onemocněním, na které je doporučenou absolvovat medovou masáž, patří:

 • deprese a dlouhodobě přetrvávající stresové situace
 • silné a často opakující se bolesti hlavy, silné migrénové stavy
 • různé druhy alergií
 • kožní problémy, ke kterým patří různé druhy ekzémů či psoriáza
 • problémy s usínáním, neklidný a slabý spánek, dlouhodobě přetrvávající nespavost
 • nepravidelná a bolestivá menstruace, silné a štiplavé výtoky
 • chronická rýma, celoroční rýma, časté nachlazení
 • žaludeční a střevní poruchy, pálení žáhy
 • revmatické onemocnění kloubů a svalů, bolestivé stavy
 • jaterní poruchy
 • plísňové onemocnění střev, nepravidelná stolice, časté průjmy
 • celkové oslabení organismu, ochabování vitality, snížená lidská výkonnost
 • poruchy potence a neplodnosti
 • poruchy slinivky břišní
 • chronicky únavový syndrom

Medová masáž se nedoporučuje lidem, kteří trpí alergií na med a lidem s přecitlivělou a ekzematickou pokožkou. Dále se nedoporučuje při onkologických a infekčních onemocněních, horečnatých stavech, nejrůznějších kožních problémech, v oblasti otevřených ran, trombóze, vysokém očním tlaku, žaludečních vředech či krvácení žaludku. Jelikož medová masáž disponuje velkou sílou detoxikace těla, nedoporučuje se její užívání ani těhotným ženám.

Některé zdroje uvádějí, že by se medová masáž neměla provádět na obličeji, na břiše a hrudníku. Medová masáž obličeje se však stala velmi oblíbenou a ženami vyžadovanou masáží, která přispívá k omlazení a vyhlazení pleti. Obličejová masáž však musí být prováděna velmi jemně, medová vrstva musí být tenká a délka masáže by neměla překročit 15 minut.

Princip?

Všeobecně můžeme říci, že každá masáž by měla nastartovat ozdravné procesy v lidském těle, regenerovat organismus, povzbudit krevní oběh, zregenerovat síly, navodit pocit uvolnění, vyrovnat energii v těle. Pokud se masáž provádí odborně, pocítí pacient psychickou i fyzickou úlevu a uvolnění mysli od nežádoucího stresu.

Medová masáž představuje alternativní způsob léčení mnoha civilizačních chorob a onemocnění. Tuto vysoce účinnou masážní metodu začali používat jako první v Rusku (vidíte, že ne všechno z Ruska je špatné), ze kterého se postupně rozšířila do celého světa. Dnes patří medová masáž k nejžádanějším a nejpreferovanějším masážím, jelikož vedle relaxace a slasti přináší lidskému tělu maximální očistu. Medová masáž významně prospívá imunitnímu systému, jelikož ho dokáže šetrnou cestou očistit o léty nashromážděné odpadní látky. Organismus je tedy očištěn od škodlivých usazenin, které se v lidském těle nahromadily z nečistého ovzduší, špatného životního prostředí, potravin, léků, nikotinu či alkoholu.

Jemné masážní dotykové hmaty dokáží s tělem velmi dobře komunikovat, během procesu se aktivuje vegetativní nervový systém a celkový krevní oběh. Díky vysoké síle medu můžeme říci, že medová masáž přináší nejen tělu, ale i duši celkové ošetření. Med, jako hlavní prostředek medové masáže, dokáže díky svým hodnotným a výživovým vlastnostem oživit celý organismus lidského těla.

Medová masáž se osvědčila zejména při léčbě akutních i chronických onemocněních, kterými jsou např. artrózy, chronické rýmy a chorob vedlejších dutin, některých jaterních chorob, plísňových onemocněních střev, kožních problémech, migrény a častých bolestech hlavy, depresivních a stresových stavech, ochablých ledvin, různých druhů výtoků a menstruačních potíží, žaludečních a střevních poruchách, při poruchách potence a neplodnosti, potížích krevního oběhu, revmatických onemocněních svalů a kloubů či při oslabení celkové imunity organismu.

Medová masáž kompletně aktivuje a oživuje lidský organismus a zároveň obnovuje jeho přirozenou detoxikační schopnost. Jedná se o vysoce účinnou metodu, která formou prevence pomáhá předcházet civilizačním nemocem a v případě jejich propuknutí dokáže bolest a další rozšíření zastavit a postupně vymizet.

Technika

Kompletní procedura kvalitní medové masáže trvá přibližně 60 – 80 minut. Samotná masáž by měla trvat zhruba 30 až 40 minut, to je optimální doba, která zaručuje vysoký podíl odvodu toxinů ven z těla. Délka masáže je závislá dle masírované části těla, více času je třeba věnovat se masáži zad, naopak nejkratší doba připadá na masáž obličeje, která by neměla trvat déle jak 15 minut. Masáž kloubů, stehen nebo hýždí může trvat přibližně 20 až 30 minut, opět závisí na stavu pacienta a intenzitě návštěv.

Medová masáž se provádí na zadní části těla, tudíž během procedury ležíme na břiše, ruce máme podél těla. Na úvod je nutné odstranit z pokožky odumřelé buňky, což se zpravidla provádí technikou zvanou peeling. Z povrchu těla se tak odstraní veškeré nečistoty a mastnota, které jsou pro samotnou masáž nežádoucí. Poté nám masér v dostatečné vrstvě poleje záda teplým a jemně tekutým medem, jenž začne speciální technikou vmasírovat do pokožky těla. Po několika minutách začne med houstnout a zbarvovat se do tmavšího odstínu, což jsou první známky toho, že se z těla uvolňují škodlivé látky.

Po uplynutí zhruba 30 minut se med smíchaný s toxiny promění v bělavě-šedou hmotu, která zůstává na povrchu pokožky. V této hmotě neboli hustší pěně jsou obsaženy škodlivé látky, které se masáží vyloučily ven z těla. Přebytek hmoty je nutno odstranit jemnou žínkou namočenou v teplé vodě, omývání by mělo probíhat od shora dolů, tedy jedním směrem.

Po celkové proceduře zůstává na pokožce velmi jemný medový mikrofilm, který je pro člověka nepocítitelný, tudíž ho nikterak neomezuje v jakékoliv činnosti. Tento mikrofilm by měl na pokožce těla zůstat co nejdéle, tudíž se doporučuje v den masáže nemýt mýdlem, pouze čistou vodou.

Účinky

Med velice příznivě působí na pokožku lidského těla, nejenže dokáže pokožku hydratovat a regenerovat, ale také ji dokáže zjemnit, omladit a dokonce očistit od léty nashromážděných podkožních škodlivin.

Medová masáž přináší nejen pokožce, ale i celému tělu vysoké léčivé účinky, které velmi dobře působí boji proti většině civilizačních onemocnění. Medovou masáží se uvolňují a zároveň odstraňují nežádoucí toxiny z těla, které se jinak usazují v tělesných tkání v těsné blízkosti páteře. Usazování toxinů v lidském těle způsobuje vznik různých nemocí, mezi které patří jaterní a ledvinové nemoci, žaludeční a střevní poruchy, různé druhy alergie, plísňové onemocnění pokožky, chronická rýma či nervové deprese a stresy. Díky vysokému podílu příznivých složek, které med obsahuje, se pravidelnou medovou masáží také regenerují vnitřní orgány lidského těla.

Ke standardním medovým masážím patří celková masáž zad, jelikož díky velké ploše můžeme s těla odplavit nejvíce toxinů. Medovou masáží se stimulují reflexní zádové zóny, při masážních hmatech tělo absorbuje významné stopové a minerální prvky čímž dochází k vylučování nežádoucích škodlivin ven z těla. Ženy trpící celulitidou určitě ocení masáž stehen a hýždí, pravidelnou aplikací dochází k viditelnému úbytku celulitidy. Při bolestech kloubů, artróze, revmatismu nebo artritidě se doporučuje zhruba dvacetiminutová masáž kloubů, a to nejlépe 1 – 2x týdně po dobu minimálně 2 – 3 měsíců.

Po medové masáži se u pacientů velmi často objevují nežádoucí, avšak krátkodobé doprovodné reakce, což jsou ovšem známky toho, že se tělo pročišťuje a škodliviny odcházejí z těla ven. K nejčastějším viditelným známkám detoxikační kůry patří drobné vyrážky, které se objevují v podobě malých pupínků nebo drobných začervenalých skvrn. K neviditelným, avšak pociťujícím reakcím patří příjemná únava nebo mírné bolesti hlavy. Tyto stavy jsou však důkazem toho, že medová masáž byla účinná a na tělo začala aktivně působit.

Author

admin

Submit Your Comment

You must be logged in to post a comment.